İPKB

‘İPKB olarak başta depremle ilgili olmak üzere toplumsal fayda üreten yenilikçi projeler geliştiriyor, bu projeleri uluslararası standartlara uygun ve etkin bir şekilde İstanbul'da hayata geçiriyoruz.’

DİREKTÖRÜN MESAJI

DİREKTÖRÜN MESAJI

Geleceğimizi Güçlendiriyoruz

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin direktörü olarak bu mesajı sizlerle paylaşmak benim için bir övünç kaynağı. İPKB olarak yürüttüğümüz İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) ülkemizde uygulanan ilk risk azaltma projesidir.  İSMEP, bugün afet oluşmadan önlem alma yaklaşımının sadece ülkemizde değil, dünya üzerinde de en başarılı örneklerinden biri. Projemiz, acil durum hazırlık kapasitesinin artırılması, öncelikli kamu binaları için sismik riskin azaltılması ve imar ve yapı mevzuatının uygulanması olarak üç temel birleşenden oluşuyor.

Devamını okumak için tıklayın
ORGANİZASYON ŞEMASI

İLETİŞİM

M.Kemalettin Mah. Tiyatro Cad. No:8 34126 Beyazıt İSTANBUL

+90 (212) 518 55 00

+90 (212) 518 55 05

info@ipkb.gov.tr

İSMEP

İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP), 2006 yılında İstanbul Valiliği bünyesinde kurulan İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen İstanbul’da deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrasına yönelik çalışmaların yapıldığı Türkiye’nin ilk risk azaltma projesidir.

İSMEP Projesi, Dünya Bankası ile yapılan 310 Milyon Avro’luk kredi anlaşması ile başlamıştır. Bugün ise projenin bütçesi Avrupa Yatırım Bankası, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası, İslam Kalkınma Bankası ve Alman Kalkınma Bankası’nın da katılımıyla 2,028 Milyar Avro’ya ulaşmıştır.


Devamını okumak için tıklayın

PAYDAŞLAR

İSTANBUL'DA DEPREM RİSKİ

2003 yılında hazırlanan İstanbul Deprem Master Planı’na göre, İstanbul’da 30 yıl içinde büyük bir deprem olma olasılığı %62 ± 12 olarak tahmin edilmektedir. GeoHazards International’ın yaptığı araştırmaya göre İstanbul, dünyada en yüksek deprem riskine sahip üç şehirden biridir. Doğabilecek olası sonuçlar açısından ise en çok risk taşıyan şehir olma niteliğine sahiptir.

AMACIMIZ

İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) olarak “Geleceğimizi Güçlendiriyoruz” sloganı ile 2006 yılında başlattığımız İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında, İstanbul’da yaşanabilecek olası bir depreme karşı can ve mal kaybını azaltmak için çalışıyor, daha güvenli yarınların temelini atmayı amaçlıyoruz.

GİRİŞ


KAYIT

İhalelerden ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz

KAYIT


İHALE ARA

ilan Tarihi

ihale Tarihi

İhale Türü

İhale Durumu

İhale Türü İhale Kodu - Adı ilan Tarihi ihale Tarihi İhale Durumu
{{tender.category.title}} {{tender.code}}
{{tender.title}}
{{tender.publishDate | asDate | date:'dd.MM.yyyy'}} {{tender.tenderDate | asDate | date:'dd.MM.yyyy'}} {{tender.status | localTenderStatusText:vm.culture}}
{{vm.activeTender.category.title}}
{{vm.activeTender.code}}
{{vm.activeTender.title}}
{{vm.activeTender.publishDate | asDate | date:'dd.MM.yyyy'}}
{{vm.activeTender.tenderDate | asDate | date:'dd.MM.yyyy'}}
{{vm.activeTender.status | localTenderStatusText:vm.culture}}

Kılavuzlar

Dünya Bankası Müşavir Seçim Kılavuzu Mal Alım Kılavuzu Environmental Framework Document Çevre Raporlama Şablonu İslam Kalkınma Bankası Müşavir Seçim Kılavuzu İslam Kalkınma Bankası Finansmanı Mal Alımı ve İnşaat İşleri Satın Alma Kılavuzu

Dilekçeler

İhale dosya alımı Ücret Alacağı Başvuru Formu